حضرت امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده‌های آنان و همچنین خانواده‌های شهدای این نیرو، با اشاره به نقش جوانان انقلابی نیروی دریایی سپاه و جوانان شجاع جنوب در تأمین امنیت دریا و ایجاد رعب در دشمن، تأکید کردند: دشمنان به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم به‌ویژه جوانان هستند و همه باید هوشیار و بیدار باشند.

 

 

صوت کامل دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و خانواده‌های آنان

 

اهمیت امنیت دریا   

اگر کشورى که همسایه‌ى دریا است، نتواند دریا را در مجاورت خود امنیّت ببخشد، در واقع ارکان امنیّت داخلى خود را نتوانسته است بسازد.

دشمنى با این هدف بود که منطقه  خلیج فارس و دریاى عمان را براى ایران ناامن کنند. حضور جوانهاى انقلابى و سپاه پاسداران و نیروى دریایى و تشکیل این نیرو و ورود در عرصه، موجب شد که دریا براى خود آنها ناامن شد.

 

هدفهای استکبار در منطقه     

امروز دستگاه‌هاى استکبارى در این منطقه هدفهاى خطرناکى را براى خودشان تعریف کرده‌اند؛ که با سرنوشت ملّتها سروکار پیدا میکند.

به بیمارستان حمله میکنند، ده‌ها نفر بیمار را با بمباران به قتل میرسانند، بعد میگویند ببخشید اشتباه شد! گاهى همین ببخشید را هم نمیگویند.

جمهورى اسلامى نه فقط مانع نفوذ دشمن در درون خود میشود، [بلکه‌] تا حدود زیادى مانع پیاده کردن نقشه‌هاى دشمن در منطقه هم شده است.

خیلى از نقشه‌هاى اینها به‌خاطر اقتدار و حضور و ورود جمهورى اسلامى در آن جاهایى که باید وارد میشده، ناکام مانده، خنثى شده است.

جوان‌های کشور بیدار باشند

 

.
دریافت
مدت زمان: 2 دقیقه 27 ثانیه

 

ضررهای مذاکره با آمریکا    

یک عدّه‌اى میگویند آقا شما چرا با مذاکره‌ى با آمریکا مخالفت میکنید؟ امیرالمؤمنین هم مذاکره کرد با فلان‌کس، امام حسین هم مذاکره [کرد].

اوّلاً بحث مذاکره‌ى به معناى امروزى نیست؛ مذاکره‌ى امروزى یعنى معامله، امیرالمؤمنین با زبیر معامله میکرد؟ امام حسین با ابن‌سعد معامله میکرد؟

ثانیاً ما با مذاکره‌ى با همان معناى امروزى مخالفتى نداریم؛ ما الان با همه‌ى دنیا داریم مذاکره میکنیم.

مذاکره‌ى آمریکا با جمهورى اسلامى ایران، یعنى نفوذ؛ تعریفى که آنها براى مذاکره کردند این است و آنها میخواهند راه را براى تحمیل باز کنند.

در همین مذاکرات مربوط به مسائل انرژى هسته‌اى، هرجا فرصت پیدا کردند و میدان به آنها داده شد - که البتّه طرفهاى ایرانى بحمدالله حواسشان جمع بود امّا یک جاهایى بالاخره آنها فرصتهایى پیدا کردند - یک نفوذى کردند، یک حرکت مضرِّ براى منافع ملّى انجام دادند؛

مذاکره‌ى با آمریکا ممنوع است به‌خاطر ضررهاى بى‌شمارى که دارد و منفعتى که اصلاً ندارد؛

همان‌طور که در مباهله همه‌ى ایمان در مقابل کفر قرار گرفت، امروز، همه‌ى ایمان در نظام جمهورى اسلامى در مقابل کفر قرار گرفته است.

 

مذاکره با آمریکا ممنوع است

.
دریافت
مدت زمان: 7 دقیقه 5 ثانیه

توصیه‌هایی به نیروی دریایی سپاه        

آمادگى‌هایتان را افزایش بدهید؛ هم آمادگىِ علمى را [یعنى‌] در علم و در تحقیقات، هم آمادگى‌هاى ابزارى را [یعنى‌] ابزارهاى جنگى.

نوآوری‌های شما در مسئله‌ی ابزارها و نوآوریِ در ابزار به موازات تحرّک دشمن در کار علمی و ابزارسازی و حضور نظامی باید افزایش پیدا کند.

همکاری و همدلی داشته باشید، از تجربیّات یکدیگر استفاده کنید؛ این هم‌افزایی کمک خواهد کرد و ثروت ملّی را افزایش خواهد داد.

 

هم‌افزاییِ نیروی دریایی سپاه و ارتش

 

.
دریافت
مدت زمان: 2 دقیقه 18 ثانیه