نسخه‌ی آزمایشی سایت »نو+جوان« پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به نشانی nojavan.khamenei.ir در روز ولادت امام جواد علیه‌السلام توسط آقای سید عزت‌الله ضرغامی عضو حقیقی شورای عالی مجازی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، نسخه‌ی آزمایشی ویژه‌ی نوجوان پایگاه KHAMENEI.IR در حاشیه‌ی پنجمین مراسم پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت در حسینیه‌ی ثارالله شهر کرمان با حضور مقام‌های کشوری و لشکری، چهره‌های شاخص ادبیات کشور و مسئولان استان کرمان آغاز به کار کرد
.

در متن معرفی این سایت آمده است:

«زیاد پیش می‌آید که آقا خطاب به بچه‌های حول و حوش ۱۸ سال نکاتی گفته باشند، اما به دلیل اینکه مسائل روز کشور موضوعات دیگری بوده، مطلب ایشان گم شده استبا اینکه انقلاب برای این رده‌ی سنی مأموریتی تعریف کرده، اما به دلیل دیده‌نشدن این نسل و عدم احساس مسئولیت دست‌اندرکاران امر، این بار بر روی زمین مانده است.
KHAMENEI.IR با مشارکت نوجوانان فعال و با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های این نسل قصد دارد تولید، توزیع و انتقال پیام انقلاب اسلامی در فضای مجازی را بارورتر کند. تمرکز بر روی محتوای اندیشه‌های حضرت امام خامنه‌ای از نگاه ویژه‌ی این نسل جزء اهداف اصلی راه‌اندازی این پایگاه است که در قالب طرح، اینفوگرافیک، داستان مصور، نماهنگ و پویانمایی ارائه می‌شود

نماهنگ نشان سایت

 

.
دریافت
مدت زمان: 17 ثانیه

 

مهندس ضرغامی: پایگاه نوجوان برای هم‌زبانی‌هاست و تریبونی برای حرف دل جوان‌ها است
در مراسم رونمایی از این سایت آقای عزت‌الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی اظهار داشت: این همایش بزرگ با انگیزه‌ی تجلیل از این ۲۳ عزیزی که البته یکی از آن‌ها مرحوم شده و تجلیل از راوی و نویسنده‌ی کتاب و رونمایی از پایگاه ارزشمندی که با موضوع جوان و برای جوانان و ارتباط دوسویه‌ی جوانان با رهبری معظم طراحی و آماده شده، برگزار شده است.
مهندس عزت‌الله ضرغامی در ادامه افزود: امروز از بخش نوجوان سایت رهبری معظم انقلاب رونمایی می‌شود؛ پایگاه اطلاع‌رسانی رهبری بسیار با هوشیاری و تدبیر و درک درست شرایط امروز و نقش مهم ارتباطات، چند سالی است فعالیت‌های ارزشمندی در اشاعه‌ی آثار رهبری در سطح جهان داشته است. دست‌اندرکاران این پایگاه هم کارشان حرفه‌ای است و سایت هم قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی دارد که ظرفیت بسیار خوبی برای مردم و جهان به زبان‌های مختلف فراهم شده که جای تشکر دارد و یکی از حساب‌های این سایت در یکی از شبکه‌های اجتماعی، حدود ۲۵۰ هزار پیگیری‌کننده دارد که این آمار واقعی است.
ضرغامی با اشاره به اینکه پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب یک پایگاه استثنائی است و امروز از بخشی از پایگاه رونمایی می‌شود که مشخصاً برای جوانان و تعامل و رابطه‌ی دو سویه‌ی رهبر انقلاب با جوانان که خیلی کار ارزشمندی است، راه‌اندازی شده است.
ضرغامی گفت: بدانید که امروز دشمن در برابر شما قرار دارد تا همه‌ی سبک زندگی شما را عوض کند. این فضا باز شده که ما حرف حق را در دنیا بزنیم. ما در ۲۹ ماهواره‌ی جهانی عضو بودیم، اما با دستور آمریکایی‌ها فقط یکی مانده و از این فضا داریم استفاده می‌کنیم. ما امروز به دنبال فضای حقیقی در فضای مجازی هستیم؛ و این هم اکنون برای جوانان فراهم شده است.
ضرغامی همچنین افزود: امروز فضای مجازی دارد آدم‌ها را به هم نزدیک می‌کند. دشمن برای فضای مجازی حتی در دوره‌ی فتنه برنامه داشت، اما وقتی شما وارد این فضا شدید، این همدلی عملاً اتفاق افتاد. دوستی و انتقاد سازنده نیز باید در این فضا ایجاد و تقویت شود.
مهندس عزت‌الله ضرغامی با تأکید بر اینکه باید در رسانه‌ها بر هم‌زبانی تأکید و این مسئله مرتب تکرار شود، افزود: بخش نوجوان سایت رهبری برای همین هم‌زبانی‌هاست؛ برای حرف دل جوانان و تریبونی برای حرف دل آن‌هاست؛ برای این است که هر اثری می‌خواهند تولید کنند و هر حرف دلی که دارند با رهبری بزنند.

 

همه دستگاه‌های فرهنگی کشور به این حرکت بزرگ کمک کنند
امیر خوراکیان، معاون هماهنگی دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه‌ای در مراسم رونمایی از پایگاه نوجوان گفت: این محفل از یک‌جهت برای رونمایی از تقریظ رهبری نسبت به یک کتاب ارزشمند است و از طرف دیگر رونمایی از یک حرکت جدید در فضای مجازی برای جوانان و نوجوانان.
خوراکیان با اشاره به اینکه مؤسسه‌ی فرهنگی پژوهشی انقلاب اسلامی با این نگاه، یک سرچشمه برای ارائه‌ی کارها و فعالیت‌ها در عرصه‌ی فرهنگی و هنری است، اظهار داشت: دستگاه‌ها و ظرفیت‌های مردمی هستند که باید به دنبال این حرکت‌ها، حرکت فرهنگی را جهادگونه تکمیل کنند و کار را در عرصه‌های گوناگون با ابتکار دنبال نمایند.
خوراکیان در ادامه با اشاره به شروع حرکت عظیم فرهنگی تأکید کرد: باید حوزه‌ی معاونت پرورشی آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دستگاه‌های فرهنگی رسمی کشور و بسیج و همه‌ی ظرفیت‌های مردمی به‌عنوان یک حرکت آغازین با آن مواجه شوند و برای آن برنامه‌ریزی کنند و آن را تداوم ببخشند.